دسته ها :
15 آسیب سنگین تلفن همراه در زندگی دانش آموزان

15 آسیب سنگین تلفن همراه در زندگی دانش آموزان

آیا تا به حال می دانستید تلفن همراه در کنار تمام مزایای آن، چه مضراتی برای دانش آموزان دارد؛ به عنوان مثال متخصصان انگلیسی معتقدند تومور مغزی در نوجوانی و بزرگسالی حاصل استفاده بی رویه کودکان از وسایل الکترونیکی است.


بیشتر...

درس خواندن به طعم میوه های تابستان

درس خواندن به طعم میوه های تابستان

همین الان تکلیف خودتان را روشن کنید! یک روز تابستانی برای شما چه قدر ارزش دارد؟ آیا شما هم جزء آن دسته دانش آموزانی هستید که می خواهند درس خواندن را از تابستان شروع کنند؟ پس در این مقاله با ما همراه باشید.


بیشتر...

چگونه درس بخوانیم؟

چگونه درس بخوانیم؟

یکی از پرسش‌هایی که این روزها بیشتر دانش آموزان از خود می‌پرسند، این است که چگونه باید درس بخوانند تا هم بهتر متوجه مطالب درسی شوند و هم نمره‌های بهتری کسب کنند؟ به طور طبیعی هر دانش آموزی به این پرسش پاسخ متفاوتی می‌دهد.
عده ای شب‌ها که محیط اطراف ساکت‌تر است مطالعه می‌کنند، عده‌ای با دوستان خود درس می‌خوانند، تعدادی صبح‌ها که مغز آمادگی بیشتری دارد، زودتر از خواب بیدار می‌شوند و درآن هنگام درس می خوانند و... ممکن است شما هم یکی از دانش آموزانی باشید که نه تنها روش‌های یاد شده؛ بلکه دیگر روش‌های مطالعه را نیز امتحان کرده باشید. ولی باز نتیجه دلخواه خود را از مطالعه نگرفته باشید. در اینجا قصد نداریم تا شما را با روش مطالعه خاصی آشنا کنیم؛ بلکه هدفمان این است که روش‌هایی را به شما بیاموزیم تا بتوانید با استفاده از آنها بهره وری از مطالعه خود را افزایش دهید.


بیشتر...

جلوگیری از اتلاف وقت با چند روش کاربردی

جلوگیری از اتلاف وقت با چند روش کاربردی

اگر بدانید که برای هر کار چقدر وقت می گذارید، بهتر می توانید ان را مدیریت کنید

یکی از سئوالاتی که همیشه با آن روبرو هستیم این است که چطور از اتلاف وقت جلوگیری کنیم و چگونه رفتار کنیم تا بهترین استفاده را از زمان برده باشیم. این مطلب به ما در این زمینه کمک خواهد کرد.
11 راه برای اینکه از اتلاف وفت جلوگیری کنیم در زیر نشان داده شده است


بیشتر...

افراد باهوش این نشانه‌ها را دارند

افراد باهوش این نشانه‌ها را دارند

به گزارش بهداشت نیوز: همه می خواهند که باهوش ترین فرد داخل اتاق باشند اما از کجا می دانید و می توانید مطمئن باشید که باهوش ترین هستید؟ در طی دهه های گذشته، دانشمندان کشف کرده اند که برخی از ویژگی ها و رفتارهای انسانی ارتباطی مستقیم با هوش بالا دارند که در ادامه این مطلب شما را با مهم ترین آن ها آشنا خواهیم کرد. نکته این است که این ویژگی ها یا رفتارها شما را باهوش نمی کنند بلکه معمولاً افراد دارای هوش بالا چنین خصوصیات یا رفتارهایی دارند.


بیشتر...

روش تست زدن موفق را بدانید؟

روش تست زدن موفق را بدانید؟

معمولا سوالات آزمون ها به دو صورت پاسخ باز و بسته تنظیم می شود. منظور از سوالات پاسخ باز همان سوالات انشایی هستند که در این نوع سوالات، پاسخ دهندگان هر طور که تمایل دارند می توانند به سوالات طراحی شده جواب بدهند، اما سوالات پاسخ بسته یا همان تست ها به سوالاتی گفته می شود که پاسخ های آن قبلاً توسط معلم تهیه شده ودانش آموز فقط باید پاسخ های مورد نظر خود را انتخاب کند.
معمولا سوالات آزمون ها به دو صورت پاسخ باز و بسته تنظیم می شود. منظور از سوالات پاسخ باز همان سوالات انشایی هستند که در این نوع سوالات، پاسخ دهندگان هر طور که تمایل دارند می توانند به سوالات طراحی شده جواب بدهند، اما سوالات پاسخ بسته یا همان تست ها به سوالاتی گفته می شود که پاسخ های آن قبلاً توسط معلم تهیه شده و دانش آموز فقط باید پاسخ های مورد نظر خود را انتخاب کند.


بیشتر...

4 عادت مطالعه‌ای نادرست که باید کنار گذاشت

4 عادت مطالعه‌ای نادرست که باید کنار گذاشت

وقتی صحبت از عادت‌های رفتاری نادرست می‌شود، بیشتر افراد مواردی مانند جویدن ناخن، دوچرخه سواری بدون کلاه کاسکت و غیره را به خاطر می آورند.
 کنار گذاشتن این 4 عادت مطالعه ای اشتباه قادر خواهید بود میزان یادگیری خود را افزایش داده و نمره ای را که دوست دارید کسب کنید.


بیشتر...

5 تغییر کوچک برای تقویت اعتماد به نفس

5 تغییر کوچک برای تقویت اعتماد به نفس

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، همه ما علاوه بر پشتکار و برنامه‌ریزی، باید از نیروی کمکی اعتماد به نفس هم برخوردار باشیم تا به اهدافمان برسیم. در این مطلب به شما می‌گوییم چطور با تغییرات کوچک در کار‌های روزمره به رضایت فردی و اعتماد به نفس برسید.


بیشتر...

زمان طلایی اجرای تصمیم‌گیری‌ها

زمان طلایی اجرای تصمیم‌گیری‌ها

«رأس ساعت 12 فردا، شنبه‌ی هفته‌ی آینده، اولین روزِ ماه آینده‌ و...». اجرای تصمیمات، گاهی با چالشی عجیب به نام جست‌وجوی زمان رُند مواجه می‌شود؛ شروع فرایند اجرای یک تصمیم در آینده که از نظر شرایط آمادگی و توانمندی تفاوتی با زمان حال ندارد و فقط وسوسه‌انگیزتر است. مهم‌ترین پیامد منفی این کار، انباشته کردن زمان‌های آزاد و بعد به هدر دادن آن است. برای پر کردن فاصله‌ی تصمیم‌گیری تا اجرای به‌موقع آن، چند راهکار را در نظر داشته باشید:


بیشتر...

چند توصیه برای بهبود سلامت روان در بهار

چند توصیه برای بهبود سلامت روان در بهار

به گزارش بهداشت نیوز: دکتر کارلی مک کورد - مدیر بهداشت و درمان بالینی و معاون بالینی دانشکده پزشکی تگزاس A & M در این مورد این گونه توضیح می‌دهد که برخی از افراد ممکن است با الهام گرفتن از نو شدن طبیعت در فصل بهار احساسات بهتری داشته باشند، اما با این حال برخی دیگر نیز ممکن است احساسات منفی پیدا کنند که باید با رعایت برخی موارد به پیشگیری و درمان آن‌ها بپردازند.


بیشتر...